کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
هتل يار
درباره من
موضوعات
موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
عضویت در سایت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی:
ورود اعضا
    نام کاربری:
    پسورد:
عضویت در خبرنامه
    عضویت لغو عضویت
نويسنده :Rasa
تاريخ: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۱۰:۴۴:۳۴

امروزه تقريبا در هر يك از شهرهاي ايران يك فرودگاه وجود دارد و نيازي نيست كه براي سفرهاي خارج شهري از اتوبوس استفاده كنيم. با افزايش جمعيت كشور و تقاضاي بالا براي مسافرت‌هاي خارجي تعداد فرودگاه هاي بين المللي كشور نيز افزايش يافتند تا دسترسي مردم براي سفرهاي خارج از كشور تسهيل يابد. در ادامه همراه ما باشيد تا با تعدادي از فرودگاه‌هاي بين المللي كشور آشنا شويد.

فرودگاه بين المللي مهرآباد تهران

مهرآباد نام يكي از فرودگاه هاي بين المللي ايران و تهران است. اين فرودگاه در سال ۱۳۱۷ و در بخش غربي تهران ساخته شده است. فرودگاه بين المللي مهرآباد چهارمين فرودگاه ايران و خاورميانه است.

فرودگاه بين المللي امام خميني تهران

يكي ديگر از فرودگاه هاي بين المللي ايران و تهران امام خميني نام دارد. ساخت اين فرودگاه از سال ۱۳۴۶ در دستور كار قرار گرفت. فرودگاه بين المللي امام خميني داراي ۳ پايانه است كه پايانه سوم هنوز به بهره برداري نرسيده است. اين فرودگاه با هدف نزديك بودن به شهر و توسعه فضاي ترانزيتي ايران تاسيس شد. در نزديكي پايانه‌هاي اين فرودگاه دو هتل مهم فرودگاهي با نام هتل نووتل و هتل ايبيس قرار گرفته‌اند. افرادي كه براي سفرهاي كوتاه مدت كاري به تهران سفر مي‌كنند يا پروازشان تاخير دارد، رزرو هتل هاي فرودگاهي بهترين گزينه براي آن‌ها است.

فرودگاه بين المللي شهيد مدني تبريز

يكي از بزرگترين فرودگاه هاي بين المللي ايران در شمال غرب كشور، تبريز قرار گرفته است. فرودگاه بين المللي شهيد مدني تبريز سال ۱۳۲۹ ساخته شد. بسياري از پروازهاي داخلي و خارجي اين شهر بدون نياز به سفر به پايتخت امكان پذير هستند. اين فرودگاه براي فعاليت‌هاي نظامي نيز استفاده مي‌شود به همين جهت از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.

فرودگاه بين المللي شهيد بهشتي اصفهان

فرودگاه بين المللي شهيد بهشتي اصفهان از ديگر فرودگاه هاي بين المللي ايران است. اين فرودگاه در شرق استان اصفهان قرار دارد و بسياري از پروازهاي خارجي از اين شهر انجام مي‌شوند. جايگاه اصلي اين فرودگاه در ابتدا صفه بوده است كه بعد از واگذاري به نيروي هوايي سپاه به شرق استان منتقل شد.

فرودگاه بين المللي اهواز

يكي ديگر از فرودگاه هاي بين المللي ايران در جنوب غرب كشور در استان اهواز قرار گرفته است. اهواز يكي از مهمترين شهرهاي سياسي، فرهنگي و اقتصادي كشور است. زمين اين فرودگاه متعلق به باغ‌هاي شاهي كشور بوده است.

 

نويسنده :Rasa
تاريخ: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۱۰:۲۰:۴۵

اگر از شما سوال شود كه چند نوع هتل مي‌شناسيد، بي‌شك پاسخ شما به اين پرسش نام بردن انواع هتل هاي ستاره‌دار است. اما با تغيير سبك سفرها و دلايل مختلف سفر انواع هتل‌ها نيز تغيير پيدا كرده است. شايد براي شما جالب باشد كه در حدود ۲۰ نوع هتل در دنيا وجود دارند كه از اين تعداد و فقط تعداد اندكي در ايران فعاليت مي‌كنند. اگر هميشه در سفر هستيد و به دنبال رزرو هتل مناسب با فعاليت خود هستيد خواندن اين مقاله را از دست ندهيد.

هتل آپارتمان ( Apartment Hotel )

همانطور كه از نام اين هتل مشخص است تركيبي از هتل و آپارتمان است. امكانات اين نوع هتل مانند يك آپارتمان كامل است و شما مي‌توانيد براي طولاني مدت بدون بستن قرارداد اجاره كنيد. اين نوع هتل‌ها تقريبا همه امكاناتي كه شما در منزل داريد را براي شما فراهم كرده است اما بدون شك امكانات يك هتل لوكس را ندارند.

هتل پانسيون

هتل پانسيون از ديگر انواع هتل است كه در آن قوانين خاصي براي صرف وعده‌هاي غذايي و ورود و خروج وجود دارد و امكانات كمتري نسبت به ساير هتل‌ها دارند. هتل پانسيون‌ها مانند خوابگاه‌هاي دانشجويي هستند و مي‌توان آن‌ها را به صورت ماهانه يا سالانه اجاره كرد. نكته قابل توجه درباره اين نوع هتل‌ها سالن غذاخوري آن‌ها است كه غذا را تنها به تعداد افراد حاضر در پانسيون آماده مي‌كنند.

هتل تفريحي (Resort Hotel )

يكي از لوكس‌ترين نوع هتل‌ها، هتل تفريحي يا ريزورت هتل ها است. اين هتل ها امكانات تفريحي متفاوتي مانند استخر، پارك آبي، ساحل آب گرم و … دارند كه سبب شهرت آن شده است. اگر قصد يك سفر تفريحي و استراحتي طولاني مدت را بعد از گذراندن مشغله‌هاي كاري فراوان داريد اين نوع هتل‌ها گزينه‌هاي مناسبي براي شما هستند.

هتل فرودگاهي (Airport Hotel )

همانطور كه از نام اين هتل مشخص است، اين هتل مخصوص مسافراني است كه پروازشان كنسل شده و يا تاخير دارد فاصله به همين دليل در فاصله اندكي از فرودگاه ساخته مي‌شوند. خلبانان و كاركنان فرودگاه نيز مي‌توانند در اين هتل‌ها اقامت كنند. هزينه اقامت در اين نوع هتل معمولا به صورت ساعتي از مسافر دريافت مي‌شود. هتل ايبيس و هتل نووتل دو نمونه از هتل‌هاي فرودگاهي تهران هستند.

بوتيك هتل ( Boutique Hotel )

يكي ديگر از انواع هتل كه كمتر در ايران ديده شده است، هتل بوتيك است. اين هتل‌ها معمولا داراي يك موضوع يا تم هستند كه از آن‌ها در معماري هتل الگو گرفته شده است. اين نوع هتل‌ها معمولا در فضاي قديمي شهر و مناطق بازسازي شده با امكاناتي غير لوكس و عادي ساخته شده‌اند. هدف از ساخت اين نوع هتل‌هاي منحصر به فرد جلب توجه مسافران و گردشگران است.

متل ( Motel )

متل‌ها نوع ديگري از هتل‌ها هستند كه از نظر معماري، خدمات، قيمت، كاركنان و مدت اقامت تفاوت‌هاي بسياري با ديگر هتل‌ها دارند. متل در واقع تركيب دو كلمه هتل و موتور است. متل‌ها معمولا در يك يا دو طبقه ساخته مي‌شوند و از پاركينگ به اتاق‌ها راه دارند.از اين اقامتگاه‌ها معمولا براي اقامت‌هاي كوتاه مدت و بدون امكانات خاصي استفاده مي‌شود.

هاستل ( Hostel )

از ديگر نمونه‌هاي اقامتگاه‌هاي گروهي مي‌توان به هاستل اشاره كرد. هاستل از تركيب دو كلمه Host ميزبان و Hotel هتل است و به معناي يك فضاي صميمي و دوستانه است. هر يك از اتاق‌هاي داراي ۲ تا ۸ تخت و سرويس بهداشتي و آشپزخانه مشترك دارند.

سخن پاياني

تمامي هتل هاي ايران در يكي از دسته‌هاي اشاره شده قرار خواهند گرفت و با توجه به دسته‌بندي كه در آن قرار گرفته‌اند، امكانات و خدمات متفاوتي به مسافران عرضه مي‌كنند. 

موضوع: ,
برچسب‌ها: ،

نويسنده :Rasa
تاريخ: ۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۰۱:۵۸:۴۰

زماني كه به يك جاي جديد سفر مي‌كنيد مطمئنا دوست داريد وسايلي را به عنوان يادگاري به همراه خود به خانه ببريد. برخي بليط اتوبوس يك شهر يا برچسب روي چمدان را نگه‌داري مي‌كنند. اما برخي از افراد دوست دارند وسايلي از هتل را با خود ببرند كه ممكن است دردسرهاي بسياري را براي آن‌ها به وجود آورد.

اما داستان اصلي اين ماجرا چيست؟

شامپو، صابون، حوله، دمپايي، روتختي و ديگر وسايلي كه در هتل ها مي‌بينيد براي بسيار از افراد جنبه سوغاتي و يادگاري دارند و تمايل دارند كه آن‌ها را با خود به خانه ببرند. اما اين افراد ممكن است با مشكلاتي در اين زمينه روبرو شوند. اين كار حتي در بعضي از كشورها جرم محسوب مي‌شود و ممكن است به خاطر آن حتي بازداشت شوند.

در برخي از هتل‌هاي ليستي سياه از نام افرادي كه سابقه خارج كردن وسايلي را از هتل داشته‌اند وجود دارد و اين افراد نمي‌توانند در هتل اقامت كنند. شايد براي شما كمي عجيب و مسخره باشد كه چرا اين مسافران بايد از اقامت در هتل منع شوند اما حقيقت ماجرا اين است كه اين دزدي‌هاي كوچك ممكن است در نهايت به دزدي‌هاي بزرگ منجر شوند و ضررهايي ميليوني را در طي يك سال براي هتل‌ها به وجود آورند.

اما اگر چيزي در هتل براي شما زيبا بود و تمايل داشتيد آن را به عنوان يادگاري با خود ببريد، بهتر است قبل از خارج كردن وسيله‌اي از پذيرش هتل درباره خارج كردن آن شي سوال كنيد زيرا در برخي از هتل‌ها مي‌توانيد با پرداخت هزينه‌اي آن وسيله را با خود ببريد.

تمامي وسايلي كه در هتل‌ ها مي‌بينيد، جزئي از داراي آن‌ها هستند و برداشتن آن ها بدون اجازه هتل مي‌تواند مشكل ساز باشد. شايد شما فكر كنيد، كسي متوجه اينكه شما چيزي برداشته‌ايد، نشود ولي تمامي وسايل ريز و درشت هتل ثبت شده‌اند و اطلاعات كاملي از آن‌ها نزد مسئولان هتل است.

 

موضوع: ,
برچسب‌ها: هتل، وسايل هتل، دارايي هاي هتل،

[ ۱ ]