کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
جاذبه‌هاي گردشگري تهران هتل يار
درباره من
موضوعات
موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
عضویت در سایت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی:
ورود اعضا
    نام کاربری:
    پسورد:
عضویت در خبرنامه
    عضویت لغو عضویت
نويسنده :Rasa
تاريخ: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۰۵:۳۸:۵۳

تهران پايتخت ايران است. اين شهر داراي جاذبه‌هاي گردشگري فراواني است كه شامل جاذبه‌هاي تاريخي و تفريحي مي‌شود. در اين مقاله به معرفي چند نمونه از جاذبه‌هاي گردشگري و تفريحي تهران مي‌پردازيم.

عمارت مسعوديه

باغ عمارت مسعوديه در زمان قاجار به دستور مسعود ميرزا حاكم اصفهان بنا شد. اين عمارت در تهران در نزديكي ميدان بهارستان قرار دارد. عمارت مسعوديه در دي ماه ۱۳۷۷ ثبت ملي شده است و جز آثار ملي به حساب مي‌آيد. بسياري از بناهاي فرهنگي كشور در اين عمارت قرار دارند، مانند نخستين كتابخانه و موزه ملي، اختصاص دادن يكي از اتاق‌هاي اين عمارت به عتيقه‌هاي باستاني ايران است و نخستين موزه ايران در اين عمارت پايه‌گذاري شد.

باغ موزه هنر ايراني

باغ موزه هنر ايراني، در دوران پهلوي بنا شده است. اين باغ در منطقه الهيه تهران قرار دارد . باغ موزه هنر در گذشته در اختيار خانه سينما بوده است اما بعد از  مرمت و بازسازي مجدد، به موزه تغيير كاربري داد. در باغ موزه هنر، علاوه بر استفاده از آثار باستاني، فضايي را فراهم كرده‌اند كه باعث آرامش بازديدكنندگان مي‌شود.

كاخ موزه سعدآباد

عمارت سعدآباد در شمالي‌ترين و خوش آب و هواترين قسمت تهران، در دربند قرار دارد.اين بنا داراي ۱۸۰ هكتار جنگل طبيعي، چشمه‌ها، قنات‌ها، گلخانه‌ها، باغستان و خيابان است. اين عمارت در دوره قاجار بنا شده است و چهار دوره قاجار، پهلوي اول، پهلوي دوم و پس از انقلاب را سپري كرده‌ است. مجموعه سعدآباد داري كاخ هاي زيادي است، همچنين در اين مجموعه موزه‌هاي با عنوان، موزه مردم شناسي، موزه مينياتور، موزه فرشچيان و … وجود دارد.

برج ميلاد

برج ميلاد، برج مخابراتي چند منظوره ايران است كه در شمال غرب تهران قرار دارد. ارتفاع اين برج ۴۳۵ متر است و اولين برج بلند ايران، ششمين برج بلند مخابراتي در جهان و نوزدهمين سازه نامتكي بلند در جهان است. اين برج به دليل بلند بودن و ظاهر نامتقارن، تقريبا در همه جاي تهران قابل مشاهده است. به همين دليل به عنوان يكي از نماد‌هاي ايران شناخته مي‌شود.

موضوع: ,
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]