کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
جاذبه هاي گردشگري - جاذبه هاي گيلان - گيلان
درباره من
موضوعات
موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
عضویت در سایت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی:
ورود اعضا
    نام کاربری:
    پسورد:
عضویت در خبرنامه
    عضویت لغو عضویت
نويسنده :hotelyar
تاريخ: 1398/4/4  ساعت: ۱۵

گيلان يكي از سرسبزترين استان‌هاي ايران است كه در كنار درياي خزر مانند نگيني مي‌درخشد. اين استان داراي جاذبه‌هاي فراواني است كه به معرفي چند نمونه از آن‌ها مي‌پردازيم.

ماسال

در ۵۵ كيلومتري رشت طبيعتي بكر به نام ماسال قرار دارد. ماسال يكي از زيباترين ييلاق‌هاي شمال ايران است كه به بخش مركزي و شاندرمن تقسيم شده است. ماسال بهترين مكان براي رها شدن از استرس‌ها و به آرامش رسيدن است.

قلعه رودخان

قلعه رودخان، بر فراز ارتفاعات جنگلي فومن قرار دارد. اين قلعه يادگاري است از دوران ساسانيان كه در گذشته هاي دور دژ دفاعي اسماعيليان نيز بوده است.

جاده اَسلام به خَلخال

( جاده اسالم به خلخال) جاده‌اي چشم نواز به طول ۷۰ كيلومتر كه از شهر اسالم گيلان آغاز و به خلخال در اردبيل منتهي مي‌شود. اين جاده در يكي از سرسبزترين مناطق ايران قرار دارد و همين موضوع باعث شده كه در هر فصلي از سال، درختان به رنگ‌هاي متفاوتي ديده شوند.

شيطان كوه

زماني كه به گيلان سفر مي‌كنيد، رفتن به شهر لاهيجان و ديدن شيطان كوه را فراموش نكنيد. شيطان كوه در گذشته به شاه نشين معروف بوده است و محلي براي جمع كردن آب مورد نياز مزارع به شمار مي‌آمده. اما امروزه آب اين استخر پيدا كرده است.

ماسوله

اولين روستاي تاريخي زنده ايران، روستاي پلكاني ماسوله است. اين روستاي مه آلود به عنوان يكي از جاذبه‌هاي توريستي گيلان شناخته مي‌شود. بافت ماسوله در دوران زنديه شكل گرفته است و خيابان‌هاي كوچك و پله‌هاي بسيار، اجازه عبور وسايل نقليه را نمي‌دهد.

جنگل گيسوم

جنگل گيسوم يكي از زيباترين جاذبه‌هاي طبيعي گيلان است. درختاني سر به فلك  كشيده، كه زيبايي اين منطقه را چند برابر مي‌كند و بهترين مكان براي فرار از زندگي ماشيني است.

آبشار دودوزن

آبشار دودوزن در منطقه كوهستاني و ييلاقي سياهمزكي قرار دارد. اين آبشار يكي از آبشارهاي زيباي استان گيلان است. پوشش جنگلي انبوه، رودخانه‌هاي پر جوش و خروش، چشمه‌هاي آب در حوالي اين آبشار از دلايل گردشگري بودن اين منطقه است.

: ,
برچسب‌ها:

[ ]