loading...

هتل يار

معرفي بهترين هتل هاي ايران

بازدید : 2159
11 زمان : 1399:2

با نزديك شدن به روزهاي پاياني پاييز تنها يك سفر مي‌تواند خستگي پاييز را از جا بكند اما به دليل سرد بودن هوا نمي‌توان با عجله تصميم گرفت. اگر در حال برنامه ريزي براي يك سفر لذت بخش همراه با خانواده هستيد، همراه ما باشيد تا شما را با چند شهر و جاذبه هاي گردشگري آن‌ها كه مناسب سفر در اين ماه هستند آشنا كنيم.

تهران، سفر به تاريخ پايتخت ايران

تهران جز آن دسته از شهرهايي است كه پادشاهان متعددي بر آن حكومت كردند به همين دليل جاذبه هاي تاريخي و گردشگري بسياري دارد. اگر قصد يك سفر كوتاه مدت و چند روزه در روزهاي پاياني پاييز را داريد، تهران مي‌تواند گزينه مناسبي براي شما باشد. اين شهر به دليل اين كه پايتخت كشور است مراكز اقامتي بسياري با قيمت‌هاي متنوع دارد. شما مي‌توانيد با رزرو هتل در نزديكي جاذبه هاي تهران از سفر خود لذت ببريد.

قدم زدن روي پل طبيعت

پل طبيعت يكي از زيباترين جاذبه هاي گردشگري تهران است كه مي‌توانيد ساعات خوبي را در كنار خانواده در اين مكان سپري كنيد. اين پل كه دومين نماد تهران است، دو پارك آب و آتش و بوستان طالقاني را به يكديگر متصل مي‌كند در دو طبقه ساخته شده است. گنبد مينا و فانوس دريايي از جاذبه‌هاي نزديك به اين پل هستند. هتل هما، هتل پارسيان آزادي و هتل انقلاب از نزديك‌ترين هتل هاي تهران به اين جاذبه هستند. براي رفتن به اين پل مي‌توانيد از خط يك مترو تهران استفاده كنيد و در ايستگاه حقاني از مترو خارج شويد.

كاخ سعد آباد

از ديگر جاذبه‌هاي تهران مي‌توان به كاخ سعد آباد اشاره كرد. اين كاخ كه متشكل شد از عمارت‌هاي مختلف است تا پيش از انقلاب محل سكونت خاندان پهلوي بوده و امروز به موزه تبديل شده است. ايستگاه مترو تجريش در خط يك نزديك‌ترين ايستگاه به اين كاخ موزه است.

جزيره كيش

جزيزه كيش از بهترين گزينه براي سفر در فصل پاييز است. اين جزيزه در اين زمان از سال به دليل آب و هواي مطلوب و گرمي كه دارد، ميزبان گردشگران بسياري از سراسر ايران و حتي جهان است. هتل هاي اين جزيره در اين موقع از سال هرچند گران تر هستند ولي امكانات رفاهي مناسبي ارائه مي‌دهند. براي رزرو هتل ارزان در كيش مي‌توانيد از سامانه رزرواسيون مهر كمك بگيريد.

ساحل مرجان كيش

اگر به پياده روي و دوچرخه سواري علاقه داريد، ساحل مرجان كيش مي‌تواند بهترين گزينه براي شما باشد. كيش يكي از بهترين شهرها براي شبگردي است و شما مي‌تواند با قدم زدن در نزديك ساحل مرجان و دريا اين تجربه را در كيش به دست آوريد. هتل داريوش، هتل شباويز و هتل ستاره از نزديك‌ترين هتل هاي كيش به اين ساحل هستند.

شهر زيرزميني كاريز

جزيره كيش يكي از قديمي‌ترين جزيره‌هاي ايران است و جاذبه‌هاي تاريخي و گردشگري بسياري در اين شهر ديده مي‌شود. شهر زيرزميني كاريز با قدمتي نزديك به ۲۵۰۰ سال يكي از قديمي‌ترين جاذبه‌ها است. تصفيه طبيعي آب در اين شهر زيرزميني از مهمترين عوامل اهميت آن است. ديواره‌هاي اين كاريز از فسيل و مرجان هستند كه به جمع كردن گل و تصفيه آب كمك مي‌كنند.

اهواز

از مقاصدي كه براي سفر در پاييز به آن بسيار توصيه مي‌شود، اهواز و ساير شهرهاي استان خوزستان است. اين شهرها در اين فصل از آب و هواي بسيار مطلوبي برخوردار هستند و مي‌توان با سفر به آن‌ها در اوج سرما، هواي لذت بخشي را تجربه كرد. از جاذبه‌هاي اهواز مي‌توان به بازارهاي بين المللي و بسيار باشكوه اين شهر اشاره كرد كه به دليل داشتن تمامي اجناس با قيمت‌هاي مناسب بسياري را به خود جذب مي‌كنند.

سنندج، خوش آب و هواترين نقطه ايران در روزهاي پاياني پاييز

سنندج به علت كوهستاني بودن، يكي از خوش آب و هواترين شهرهاي ايران است و مي‌تواند گزينه مناسبي براي سفر در روزهاي پاياني و سرد پاييز باشد، هرچند هواي اين شهر بسيار سرد است ولي از سرماي آن هم مي‌توان لذت برد. روستاهاي زيبا و سرسبز، آثار تاريخي شهر و درياچه‌ها همه از زيبايي‌هاي سنندج هستند.

عمارت آصف سنندج

خانه كرد يا عمارت خانه آصف وزيري يكي از جاذبه هاي سنندج است كه به عنوان نماد و هويتي از اين شهر ياد مي‌شود. بناي اين عمارت در دوره دوم صفويه نهاده شد و تا دوره اول قاجار تكميل شد. خانه كرد با معماري زيبا داري ۴ قسمت از جمله تالار تشريفات، اتاق‌ها، حياط بيروني و حمام است. هتل شادي و هتل جهانگردي از نزديك‌ترين هتل هاي سنندج به اين جاذبه هستند.

بازار سنندج

بازار سنندج از قديمي‌ترين و زيباترين بازارهاي ايران است و بهترين مكان براي خريد سوغاتي و محصولات سنندج است.

عمارت خسرو آباد

از ديگر كاخ هاي تاريخي ايران و سنندج مي توان به عمارت خسرو آباد اشاره كرد. اين عمارت كه در دوره قاجار ساخته شده است يكي از زيباترين بناهاي تاريخي سنندج و استان كردستان است.

اورامان تخت، هزار ماسوله كردستان

يكي از زيباترين جاذبه هاي طبيعي كردستان، روستاي هزار ماسوله ايران اورامان تخت است. اين روستا به دليل كوهستاني بودن آب و هوايي مطلوب دارد و بسيار مناسب استراحت در طبيعت است. خانه‌هاي پلكاني، آب و هواي دلپذير، عبور رودخانه سيروان از بين كوه‌هاي روستا و … از ويژگي هاي اين روستاي زيبا هستند.

بازدید : 2109
11 زمان : 1399:2

تهران به واسطه پايتخت بودن يكي از پررفت و آمدترين و شلوغ‌ترين شهرهاي ايران است و هر ساله مسافران زيادي براي تفريح يا انجام دادن پروژه‌هاي كاري به اين شهر سفر مي‌كنند. اگر در حال برنامه ريزي براي يك سفر كوتاه مدت به تهران هستيد و قصد داريد در يك هتل ارزان اقامت داشته باشيد، همرام ما باشيد تا شما را با نحوه سريع رزرو هتل ارزان در تهران آشنا كنيم.

۱) هتل مورد نظر خود را قبل از سفر پيدا كنيد

يكي از مهمترين نكاتي كه قبل از سفر بايد در نظر بگيريد، رزرو هتل مطابق‌ها ويژگي‌هاي مد نظرتان است. هتل هاي تهران با قيمت و كيفيت‌هاي متنوع در هر زماني آماده پذيرايي از مسافران هستند. اگر قصد رزرو هتل ارزان در تهران را بهتر است قبل از سفر ويژگي‌هاي مورد نياز خود براي اقامت را بررسي كنيد.

۲) بررسي محل هتل

از ديگر نكات مهم در هنگام سفر و رزرو هتل ارزان در تهران، بررسي محل هتل است. اين كه شما براي چه كاري به اين شهر سفر مي‌كنيد يكي از مهمترين نكاتي است كه بايد رعايت كنيد. اگر سفر شما تفريحي است بهتر است هتل خود را در نزديكي جاذبه‌هاي گردشگري انتخاب كنيد تا مسافت طولاني براي رسيدن به آن‌ها طي نكنيد. هتل‌هايي كه در فاصله‌اي كمي دورتر از مركز شهر قرار دارند مي‌توانند گزينه‌هاي مناسبي باشند

۳) هتل خود را در نزديكي محل برگزاري همايش‌ها انتخاب نكنيد

تهران در هر زماني از سال ميزبان بسياري از جشنواره‌ها و همايش‌هاي داخلي و خارجي است. اگر قصد داريد يك سفر اقتصادي به اين شهر داشته باشيد، بهتر است هتل خود را در نزديكي نمايشگاه‌ها و نقاط پرتردد شهر انتخاب نكنيد.

۴) از سامانه‌هاي رزرواسيون آنلاين براي مقايسه قيمت‌ها استفاده كنيد

با مدرن شدن دنيا بسياري از روش‌هاي سنتي جاي خود را به روش‌هاي آنلاين دادند. سامانه‌هاي رزرواسيون آنلاين، مانند سامانه رزرواسيون مهر يكي از بهترين گزينه براي مقايسه قيمت هتل‌ها هستند. با استفاده از اين سامانه‌ها مي‌توانيد قيمت هتل‌هاي تهران را با يك‌ديگر مقايسه كنيد و سپس اقدام به رزرو آنلاين هتل كنيد.

بازدید : 2433
11 زمان : 1399:2

يكي از قطب‌هاي گردشگري ايران در چند سال اخير جزيره زيباي كيش شناخته شده است. همه ما اين جزيره را با جاذبه‌هاي گردشگري و تفريحي مي‌شناسيم و كمتر درباره آثار تاريخي آن صحبت كرده‌ايم اما امروز قصد داريم يكي از قديمي‌ترين بناهاي تاريخي ساخته شده در اين جزيره را با نام شهر زيرزميني كاريز به شما معرفي كنم.

تاريخچه شهر زيرزميني كاريز كيش

شهر زيرزميني كاريز كيش يكي از جاذبه‌هاي گردشگري كيش با ۲۵۰۰ سال قدمت است. اين شهر زيرزميني در واقع مسيرهاي زيرزميني براي هدايت آب در گذشته بوده‌اند. اين كاريز با ۱۵ كيلومتر طول در عمق ۱۴ كيلومتري در زير زمين ساخته شده است. كاريز كيش متاسفانه تا چند سال اخير كاملا فراموش شده بود اما با سرمايه گذاري‌هاي مجددي كه روي آن انجام شد توانست به يكي از جاذبه‌هاي گردشگري و تاريخي اين جزيره تبديل شود.

ويژگي‌هاي شهر زيرزميني كاريز

در ايران شهرهاي زيرزميني و قنات‌هاي متعددي وجود دارد اما شهر زيرزميني كاريز كيش به دليل ساختار و شكل متفاوتي كه دارد از مهمترين و زيباترين آن‌ها است. ساختار اين بنا مرجاني شكل است و سقف آن نيز از مرجان‌ها و فسيل‌ها تشكيل شده است. جريان هواي خنك در زيرزمين، شيرين بودن آب و … از ديگر ويژگي‌هاي اين شهر زيرزميني هستند. با گردش در اين شهر مي‌توانيد لايه‌هاي مختلف زمين را ببينيد همچنين امكان بازديد از موزه خليج فارس در اين كاريز وجود دارد.

چگونه آب كاريز كيش تصفيه مي‌شود؟

همانطور كه گفتيم جريان داشتن آب شيرين و تصفيه شده در شهر زيرزمين كاريز كيش يكي از قسمت‌هاي شگفت‌انگيز آن است اما چگونه آب اين قنات تصفيه مي‌شود؟ آب اين كاريز حاصل بارندگي‌هاي جزيره كيش است با جمع شدن آب در اين قنات، فسيل‌ها و مرجان‌هايي كه در ساختار اين كاريز وجود دارند، مانند يك فيلترعمل مي‌كنند و سبب جريان يافتن آب در قنات مي‌شوند. ساكنان اين منطقه در گذشته از اين آب به عنوان كالايي براي داد و ستند استفاده مي‌كرده‌اند.

موقعيت جغرافيايي شهر زيرزميني كاريز كيش

اين شهر زيرزمين در نزديكي بلوار ميرمهنا و ميدان المپيك قرار گرفته است. اگر تمايل داريد در نزديكي اين جاذبه گردشگري اقامت كنيد، هتل‌هايي مانند هتل ترنج كيش و هتل سورينت مريم كيش مي‌توانند گزينه‌هاي مناسبي باشند.

برچسب ها كيش ,
بازدید : 2110
11 زمان : 1399:2

امروزه تقريبا در هر يك از شهرهاي ايران يك فرودگاه وجود دارد و نيازي نيست كه براي سفرهاي خارج شهري از اتوبوس استفاده كنيم. با افزايش جمعيت كشور و تقاضاي بالا براي مسافرت‌هاي خارجي تعداد فرودگاه هاي بين المللي كشور نيز افزايش يافتند تا دسترسي مردم براي سفرهاي خارج از كشور تسهيل يابد. در ادامه همراه ما باشيد تا با تعدادي از فرودگاه‌هاي بين المللي كشور آشنا شويد.

فرودگاه بين المللي مهرآباد تهران

مهرآباد نام يكي از فرودگاه هاي بين المللي ايران و تهران است. اين فرودگاه در سال ۱۳۱۷ و در بخش غربي تهران ساخته شده است. فرودگاه بين المللي مهرآباد چهارمين فرودگاه ايران و خاورميانه است.

فرودگاه بين المللي امام خميني تهران

يكي ديگر از فرودگاه هاي بين المللي ايران و تهران امام خميني نام دارد. ساخت اين فرودگاه از سال ۱۳۴۶ در دستور كار قرار گرفت. فرودگاه بين المللي امام خميني داراي ۳ پايانه است كه پايانه سوم هنوز به بهره برداري نرسيده است. اين فرودگاه با هدف نزديك بودن به شهر و توسعه فضاي ترانزيتي ايران تاسيس شد. در نزديكي پايانه‌هاي اين فرودگاه دو هتل مهم فرودگاهي با نام هتل نووتل و هتل ايبيس قرار گرفته‌اند. افرادي كه براي سفرهاي كوتاه مدت كاري به تهران سفر مي‌كنند يا پروازشان تاخير دارد، رزرو هتل هاي فرودگاهي بهترين گزينه براي آن‌ها است.

فرودگاه بين المللي شهيد مدني تبريز

يكي از بزرگترين فرودگاه هاي بين المللي ايران در شمال غرب كشور، تبريز قرار گرفته است. فرودگاه بين المللي شهيد مدني تبريز سال ۱۳۲۹ ساخته شد. بسياري از پروازهاي داخلي و خارجي اين شهر بدون نياز به سفر به پايتخت امكان پذير هستند. اين فرودگاه براي فعاليت‌هاي نظامي نيز استفاده مي‌شود به همين جهت از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.

فرودگاه بين المللي شهيد بهشتي اصفهان

فرودگاه بين المللي شهيد بهشتي اصفهان از ديگر فرودگاه هاي بين المللي ايران است. اين فرودگاه در شرق استان اصفهان قرار دارد و بسياري از پروازهاي خارجي از اين شهر انجام مي‌شوند. جايگاه اصلي اين فرودگاه در ابتدا صفه بوده است كه بعد از واگذاري به نيروي هوايي سپاه به شرق استان منتقل شد.

فرودگاه بين المللي اهواز

يكي ديگر از فرودگاه هاي بين المللي ايران در جنوب غرب كشور در استان اهواز قرار گرفته است. اهواز يكي از مهمترين شهرهاي سياسي، فرهنگي و اقتصادي كشور است. زمين اين فرودگاه متعلق به باغ‌هاي شاهي كشور بوده است.

بازدید : 2046
11 زمان : 1399:2

اگر از شما سوال شود كه چند نوع هتل مي‌شناسيد، بي‌شك پاسخ شما به اين پرسش نام بردن انواع هتل هاي ستاره‌دار است. اما با تغيير سبك سفرها و دلايل مختلف سفر انواع هتل‌ها نيز تغيير پيدا كرده است. شايد براي شما جالب باشد كه در حدود ۲۰ نوع هتل در دنيا وجود دارند كه از اين تعداد و فقط تعداد اندكي در ايران فعاليت مي‌كنند. اگر هميشه در سفر هستيد و به دنبال رزرو هتل مناسب با فعاليت خود هستيد خواندن اين مقاله را از دست ندهيد.

هتل آپارتمان ( Apartment Hotel )

همانطور كه از نام اين هتل مشخص است تركيبي از هتل و آپارتمان است. امكانات اين نوع هتل مانند يك آپارتمان كامل است و شما مي‌توانيد براي طولاني مدت بدون بستن قرارداد اجاره كنيد. اين نوع هتل‌ها تقريبا همه امكاناتي كه شما در منزل داريد را براي شما فراهم كرده است اما بدون شك امكانات يك هتل لوكس را ندارند.

هتل پانسيون

هتل پانسيون از ديگر انواع هتل است كه در آن قوانين خاصي براي صرف وعده‌هاي غذايي و ورود و خروج وجود دارد و امكانات كمتري نسبت به ساير هتل‌ها دارند. هتل پانسيون‌ها مانند خوابگاه‌هاي دانشجويي هستند و مي‌توان آن‌ها را به صورت ماهانه يا سالانه اجاره كرد. نكته قابل توجه درباره اين نوع هتل‌ها سالن غذاخوري آن‌ها است كه غذا را تنها به تعداد افراد حاضر در پانسيون آماده مي‌كنند.

هتل تفريحي (Resort Hotel )

يكي از لوكس‌ترين نوع هتل‌ها، هتل تفريحي يا ريزورت هتل ها است. اين هتل ها امكانات تفريحي متفاوتي مانند استخر، پارك آبي، ساحل آب گرم و … دارند كه سبب شهرت آن شده است. اگر قصد يك سفر تفريحي و استراحتي طولاني مدت را بعد از گذراندن مشغله‌هاي كاري فراوان داريد اين نوع هتل‌ها گزينه‌هاي مناسبي براي شما هستند.

هتل فرودگاهي (Airport Hotel )

همانطور كه از نام اين هتل مشخص است، اين هتل مخصوص مسافراني است كه پروازشان كنسل شده و يا تاخير دارد فاصله به همين دليل در فاصله اندكي از فرودگاه ساخته مي‌شوند. خلبانان و كاركنان فرودگاه نيز مي‌توانند در اين هتل‌ها اقامت كنند. هزينه اقامت در اين نوع هتل معمولا به صورت ساعتي از مسافر دريافت مي‌شود. هتل ايبيس و هتل نووتل دو نمونه از هتل‌هاي فرودگاهي تهران هستند.

بوتيك هتل ( Boutique Hotel )

يكي ديگر از انواع هتل كه كمتر در ايران ديده شده است، هتل بوتيك است. اين هتل‌ها معمولا داراي يك موضوع يا تم هستند كه از آن‌ها در معماري هتل الگو گرفته شده است. اين نوع هتل‌ها معمولا در فضاي قديمي شهر و مناطق بازسازي شده با امكاناتي غير لوكس و عادي ساخته شده‌اند. هدف از ساخت اين نوع هتل‌هاي منحصر به فرد جلب توجه مسافران و گردشگران است.

متل ( Motel )

متل‌ها نوع ديگري از هتل‌ها هستند كه از نظر معماري، خدمات، قيمت، كاركنان و مدت اقامت تفاوت‌هاي بسياري با ديگر هتل‌ها دارند. متل در واقع تركيب دو كلمه هتل و موتور است. متل‌ها معمولا در يك يا دو طبقه ساخته مي‌شوند و از پاركينگ به اتاق‌ها راه دارند.از اين اقامتگاه‌ها معمولا براي اقامت‌هاي كوتاه مدت و بدون امكانات خاصي استفاده مي‌شود.

هاستل ( Hostel )

از ديگر نمونه‌هاي اقامتگاه‌هاي گروهي مي‌توان به هاستل اشاره كرد. هاستل از تركيب دو كلمه Host ميزبان و Hotel هتل است و به معناي يك فضاي صميمي و دوستانه است. هر يك از اتاق‌هاي داراي ۲ تا ۸ تخت و سرويس بهداشتي و آشپزخانه مشترك دارند.

سخن پاياني

تمامي هتل هاي ايران در يكي از دسته‌هاي اشاره شده قرار خواهند گرفت و با توجه به دسته‌بندي كه در آن قرار گرفته‌اند، امكانات و خدمات متفاوتي به مسافران عرضه مي‌كنند.

بازدید : 1913
11 زمان : 1399:2

زماني كه به يك جاي جديد سفر مي‌كنيد مطمئنا دوست داريد وسايلي را به عنوان يادگاري به همراه خود به خانه ببريد. برخي بليط اتوبوس يك شهر يا برچسب روي چمدان را نگه‌داري مي‌كنند. اما برخي از افراد دوست دارند وسايلي از هتل را با خود ببرند كه ممكن است دردسرهاي بسياري را براي آن‌ها به وجود آورد.

اما داستان اصلي اين ماجرا چيست؟

شامپو، صابون، حوله، دمپايي، روتختي و ديگر وسايلي كه در هتل ها مي‌بينيد براي بسيار از افراد جنبه سوغاتي و يادگاري دارند و تمايل دارند كه آن‌ها را با خود به خانه ببرند. اما اين افراد ممكن است با مشكلاتي در اين زمينه روبرو شوند. اين كار حتي در بعضي از كشورها جرم محسوب مي‌شود و ممكن است به خاطر آن حتي بازداشت شوند.

در برخي از هتل‌هاي ليستي سياه از نام افرادي كه سابقه خارج كردن وسايلي را از هتل داشته‌اند وجود دارد و اين افراد نمي‌توانند در هتل اقامت كنند. شايد براي شما كمي عجيب و مسخره باشد كه چرا اين مسافران بايد از اقامت در هتل منع شوند اما حقيقت ماجرا اين است كه اين دزدي‌هاي كوچك ممكن است در نهايت به دزدي‌هاي بزرگ منجر شوند و ضررهايي ميليوني را در طي يك سال براي هتل‌ها به وجود آورند.

اما اگر چيزي در هتل براي شما زيبا بود و تمايل داشتيد آن را به عنوان يادگاري با خود ببريد، بهتر است قبل از خارج كردن وسيله‌اي از پذيرش هتل درباره خارج كردن آن شي سوال كنيد زيرا در برخي از هتل‌ها مي‌توانيد با پرداخت هزينه‌اي آن وسيله را با خود ببريد.

تمامي وسايلي كه در هتل‌ ها مي‌بينيد، جزئي از داراي آن‌ها هستند و برداشتن آن ها بدون اجازه هتل مي‌تواند مشكل ساز باشد. شايد شما فكر كنيد، كسي متوجه اينكه شما چيزي برداشته‌ايد، نشود ولي تمامي وسايل ريز و درشت هتل ثبت شده‌اند و اطلاعات كاملي از آن‌ها نزد مسئولان هتل است.

بازدید : 1786
11 زمان : 1399:2

گردش و تفريح در تهران كار چندان سختي نيست. فقط كافيه يك زيرانداز و فلاسك چاي براي خودتان برداريد و از خانه خارج شويد. پارك‌ها يكي از بهترين گزينه‌ها براي سپري كردن زمان در كنار خانواده و دور بودن از ترافيك و شلوغي شهر هستند. تهران پارك‌ها و فضاهاي سبز زيادي دارد كه مي توان زمان خوشي را در آن‌ها در كنار خانواده و دوستان سپري كرد. در اين مقاله قصد داريم تا چند نمونه از بهترين پارك‌هاي اين شهر را به شما معرفي كنيم. اگر به پارك گردي در تهران علاقه داريد خواند خواندن اين مقاله را از دست ندهيد.

پارك ملت قديمي‌ترين پارك تهران

پارك ملت يكي از قديمي‌ترين و محبوب‌ترين پارك‌ها در تهران است. اين پارك در منطقه سه تهران قرار دارد و گزينه خوبي براي پيك نيك و سپري كردن زمان در كنار خانواده است. مجسمه‌هاي بسياري در اين پارك قرار داد كه باعث زيبايي پارك شده‌اند. اما نكته جالب درباره اين پارك وجود باغ وحش در آن است كه باعث سرگرم شدن كودكان مي‌شود.

پارك جمشيديه

پارك سنگي جمشيديه يكي ديگر از پارك‌هاي قديمي تهران است. اين پارك در شمال تهران و در بهترين منطقه تهران قرار دارد. پارك جمشيديه از جنوب به باغ دولو، از شرق به خيابان جمشيديه، از شمال به كوه كلكچال و از غرب به جاده كلكچال محدود مي‌شود. اگر قصد پياده‌روي و گذراندن وقت با دوستانتان را داريد اين پارك مي‌تواند گزينه مناسبي باشد.

پارك ساعي

در يكي از زيباترين خيابان‌هاي تهران، خيابان وليعصر پارك زيباي ساعي قرار گرفته است. درختكاري اين پارك به دست مهندس ساعي در سال ۱۳۲۴ انجام شد و سپس به نام او نام‌گذاري شد. وجود گونه‌هاي مختلف جانوري در اين پارك سبب تبديل شدن آن به يك باغ وحش كوچك شده است. قو، سنجاب، طاووس، پرندگان زينتي، خرگوش و بز از حيوانات اين پارك هستند. پارك ساعي مكاني مناسب براي پيك نيك‌هاي خانوادگي و پياده‌روي است.

پارك قيطريه

يكي از قديمي‌ترين پارك‌هاي ايران با قدمتي نزديك به نيم قرن، پارك قيطريه است. اين پارك در ابتدا باغ شخصي يكي از نوادگان قاجار بوده و سپس به دست شهرداري خريداري و به پارك تبديل مي‌شود. درختان ۱۰۰ ساله اين پارك زيبايي اين پارك را دو برابر كرده‌اند. فرهنگسراي ملل و نگارخانه از امكانات اين پارك محسوب مي‌شود. پياده‌روي در اين پارك را از دست ندهيد.

پارك نياوران

از ديگر پارك‌هاي قرار گرفته در شمال تهران مي‌توان به پارك نياوران اشاره كرد. اين پارك مساحت بزرگي ندارد اما همچنان به عنوان يكي از بهترين پارك‌هاي تهران شناخته مي‌شود. اين پارك به دليل داشتن زمين بسكتبال، زمين واليبال، ميز پينگ پنگ، زمين تنيس و ورزش‌هاي ديگر به عنوان يك پارك ورزشي شناخته شده است.

بازدید : 1741
11 زمان : 1399:2

در غرب استان فارس در يكي از زيباترين شهرهاي ايران با طبيعتي متفاوت و آثار تاريخي فراوان به يكي از شهرهاي گردشگري ايران تبديل شده است. كازرون نه تنها به دليل آثار تاريخي‌اش معروف است بلكه براي طبيعت زيبا و بي‌نظير آن منطقه نيز شهرت فراواني پيدا كرده است. در ادامه چند نمونه از جاذبه‌هاي تاريخي و گردشگري اين شهر را به شما معرفي مي‌كنيم. اگر مقصد سفر بعدي شما اين شهر است، همراه ما باشيد.

كاخ بيشاپور و شهر باستاني بيشاپور

در ۲۳ كيلومتري شمال غرب كازرون شهر تاريخي بيشاپور قرار گرفته است. اين شهر در زمان ساسانيان و به دستور شاپور اول ساخته شد. قرار گرفتن اين شهر در نزديكي خليج فارس از مهمترين دلايل اهميت اين شهر است. آثار تاريخي بسياري مانند كاخ بيشاپور، ايوان موزاييك، تالار تشريفات، معبد آناهيتا و … كه باعث شهرت اين شهر شده‌ است. از مهمترين بناهاي اين شهر كاخ بيشاپور است كه براي اسارت امپراتور روم والرين ساخته شد.

آتشكده گره

در يكي از روستاهاي كازرون به نام روستاي بالاده يكي از قديمي‌ترين آثار تاريخي اين شهر قرار گرفته است. اين آتشكده به دستور وزير پنجم ساسانيان به نام بهرام ساخته شد. اين بنا محل پرستش آتش زرتشتيان بود و همچنين به عنوان گاه‌شمار براي امور تقويمي از آن استفاده مي‌شده است.

درياچه پريشان

درياچه پريشان نام يكي از بزرگترين و زيباترين درياچه‌هاي ايران است كه در جنوب غربي ايران قرار گرفته است. منبع اصلي تامين كننده آب اين درياچه، بارش‌هاي سالانه است و در ارديبهشت ماه به بيشترين سطح خود مي‌رسد. زمستان بهترين فصل براي ديدن انواع گونه پرندگان اين منطقه است.

دشت شقايق

دشت شقايق كه به دشت برم معروف است يكي از زيباترين جاذبه‌هاي گردشگري كازرون است. اين دشت در فاصله ۲۰ كيلومتري كازرون و در مسير شيراز قرار گرفته است. اگر قصد بازديد از اين دشت زيبا را داريد فصل بهار بهترين فصل است.

غار شاپور

در دل كوه‌هاي « تنگ چوگان » و در ارتفاع ۸۰۰ متري غار شاپور قرار گرفته است. اين غار به واسطه قرار گرفتن مجسمه شاپور در ابتداي دهانه آن به اين اسم شهرت پيدا كرده است. مجسمه شاپور يكي از زيباترين مجسمه‌هاي ساخته شده در ايران است كه با گذشت ۱۷۰۰ سال از عمر آن همچنان سالم باقي مانده است.

دشت نرگس كازرون

يكي از زيباترين جاذبه‌هاي گردشگري كازرون نرگس‌زارهاي اين منطقه است. دي و بهمن بهترين ماه براي بازديد از اين دشت زيبا هستند. همچنين سالانه هزاران كيلو نرگس از اين دشت‌ها به شهرهاي داخل و خارج از كشور صادر مي‌شود.

بازدید : 1831
11 زمان : 1399:2

تهران برخلاف آن كه شهر شلوغي است اما گزينه‌اي مناسب براي گردشگري و تفريح است. اما تنها دليل سفر به تهران گردشگري نيست. اين شهر به دليل آن كه پايتخت ايران قرار گرفته، سالانه ميزبان سفيران و بازرگانان از كشورهاي مختلف است. با افزايش روزافزون تعداد هتل‌ها، انتخاب يك هتل مناسب براي اقامت كار دشواري شده است. اما از هتل‌ها تنها براي اقامت استفاده نمي‌شود، برخي از هتل‌ها درچند سال اخير به عنوان مكاني براي برگزاري جشن عروسي نيز استفاده مي‌شوند. در ادامه با ما همراه باشيد تا بهترين هتل هاي تهران آشنا شويد.

هتل آزادي تهران

هتل آزادي تهران يكي از لوكس‌ترين و بهترين هتل‌هاي ۵ ستاره تهران است. اين هتل ميزبان بسياري از سران مهم كشور براي صحبت با مقامات كشورهاي خارجي است. اين هتل لوكس داراي ۲۶ اتاق و ۴۷۵ اتاق و سوئيت است. استفاده از پاركينگ اين هتل رايگان است و پذيرش آن به صورت ۲۴ ساعته انجام مي‌شود.

كافي شاپ و رستوران‌هاي اين هتل بهترين مكان براي استراحت مسافران و مهمانان هستند.

آدرس

تهران، تقاطع بزرگراه چمران و يادگار امام

هتل استقلال تهران

هتل استقلال يكي از هتل‌هاي زنجيره‌اي هتل پارسيان است. اين هتل بين المللي و ۵ ستاره از بهترين هتل‌هاي تهران است. در مجموع دو برج‌هاي اين هتل ۵۵۲ باب اتاق و سوئيت‌هاي مجهز و لوكس است. سالن برگزاري همايش، رستوران‌هاي ايراني و فرنگي، مراكز تجاري و امكانات ورزشي از جمله ويژگي‌هاي اين هتل است. تمامي هتل‌هاي اين اتاق مجهز به سيستم ضد حريق، صندوق امانات، تلفن، تلويزيون، اينترنت، ميني بار و … از خدمات اين هتل است.

آدرس

تهران، تقاطع بزرگراه شهيد چمران و وليعصر

هتل لاله تهران

در قلب تهران در نزديكي پارك لاله، يكي ديگر از هتل‌هاي با كيفيت تهران، هتل بين المللي و ۵ ستاره لاله قرار دارد. اين هتل به دليل موقعيت مكاني كه دارد داراي آب و هوايي مطبوع و چشم‌اندازي زيبا است. هتل لاله داراي ۱۳ طبقه و در مجموع ۳۷۰ اتاق و سوئيت مجلل و مجهز است. رستوران‌هاي ايراني، چيني و فرانسوي از ديگر ويژگي‌هاي اين هتل هستند.

آدرس

تهران، خيابان فاطمي جنب خيابان حجاب

هتل اوين تهران

هتل اوين يكي از هتل‌هاي ۴ ستاره تهران است كه در منطقه خوش آب و هواي تهران قرار گرفته است. اين هتل داراي ۱۵۰ اتاق، مشتمل بر ۹ اتاق يك تخته، ۱۲۶ اتاق دو نفره، دو سوئيت رويال و ۱۳سوئيت نرمال است. از سالن تشريفات اين هتل مي‌توان به عنوان سالن عروسي استفاده كرد. تلويزيون، ماهواره، اينترنت، حمام، فروشگاه لباس، فروشگاه ساعت و چرم از ديگر امكانات اين هتل ۴ ستاره است.

آدرس

تهران، تقاطع چمران بزرگراه اوين

هتل نووتل تهران

هتل نووتل تهران يكي ديگر از هتل‌هاي لوكس و ۵ ستاره تهران است. از ويژگي‌هاي مهم اين هتل نزديك بودن آن به فرودگاه بين المللي امام خميني است. از ويژگي‌هاي اين هتل مي‌توان به سالن آرايش، استخر، سالن ورزش، رستوران‌هاي مجلل و … اشاره كرد.

آدرس

كيلومتر اتوبان تهران ـ قم، ضلع جنوبي بلوار فرودگاه امام خميني (ره) روبروي ترمينال شماره ۱

هتل انقلاب تهران

هتل پارسيان انقلاب يكي ديگر از هتل‌هاي زير مجموعه پارسيان است و از مجلل‌ترين هتل‌هاي كشور به حساب مي‌آيد. هتل انقلاب داراي ۲۴۷ اتاق و سوئيت است. از ويژگي‌هاي اين هتل مي‌توان به سالن همايش، امكانات رفاهي و ارتباطي، رستوران‌هاي بين المللي و … اشاره كرد.

آدرس

تهران، خيابان طالقاني، حدفاصل خيابان حافظ و وليعصر شماره پنجاه

هتل ايبيس تهران

هتل فرودگاهي ايبيس تهران، از بهترين‌ هتل‌هاي تهران است. هتل ايبيس تهران نيز مانند هتل نووتل در نزديكي فرودگاه بين المللي امام خميني قرار دارد. هتل ايبيس داراي ۷ طبقه و ۱۹۶ اتاق و سوئيت است. اتاق‌هاي اين هتل داراي تلويزيون، تهويه مطبوع، اينترنت و امكان برقراري تماس‌هاي بين‌المللي است.

آدرس

تهران، ضلع جنوبي اتوبان فرودگاه بين المللي امام خميني (ره)، روبروي ترمينال شماره ۱

هتل بزرگ تهران

هتل بزرگ تهران ديگر هتل‌ها ۴ ستاره زيباي تهران، در قلب شهر قرار دارد. اين هتل داراي فضايي آرام و دلنشين مناسب براي ملاقات‌هاي كاري است. هتل بزرگ در ۱۰ طبقه و ۲۸۸ واحد اتاق و سوئيت مجلل و مجهز است. خشكشويي، رستوران و كافي شاپ، اينترنت و … از ويژگي هاي اين هتل است. هتل برگ تهران به دليل موقعيت مكاني خوبي كه در خيابان وليعصر دارد بهترين محل براي اقامت بازرگانان و تاجران است.

آدرس

تهران، خيابان وليعصر، ابتداي خيابان شهيد مطهري شماره ۳۹۱

بازدید : 1897
11 زمان : 1399:2

ايران كشور تفاوت‌ها است و به قوميت‌هاي متفاوتي تقسيم مي‌شود. لهجه، گويش و نوع لباس هر قوم را از ديگري متمايز مي كند. در ادامه اين مقاله با ما باشيد تا با لباس‌هاي محلي ايران بيشتر آشنا شويد.

لباس محلي بختياري

بختياري‌ها در استان‌هاي چهارمحال و بختياري، خوزستان، اصفهان، كهگيلويه و بويراحمد و لرستان زندگي مي‌كنند. لباس‌هاي عشاير بختياري بسته به نوع آب و هوا در زمان كوچشان متفاوت است. مردان ايل بختياري شلوار‌هايي گشاد كه در مچ تنگ مي‌شوند، كلاه پشمي و چوقا ( نوعي بالا پوش مردانه ) دارند. زنان بختياري دامن‌هايي رنگي و لايه بندي شده همراه با جليقه و روسري‌هايي بلند كه با دست تزيين شده است، مي‌پوشند.

لباس محلي بلوچي

قوم بلوچ در جنوب غربي سيستان و بلوچستان و در همسايگي پاكستان و افغانستان قرار دارند. زنان با شلوار و لباس‌هاي رنگارنگي كه تا زانو هستند ديده مي‌شوند. لباس محلي مردان بلوچي شلواري بلند، پيراهن‌هايي شبيه دشداشه و عمامه است.

لباس محلي بندرعباس و قشم

مردم اين منطقه با لباس‌هاي بلند گلدار و نقاب يا روبند هستند. زنان متاهل در اين مناطق از روبند استفاده مي كنند. زنان از شلوارهايي با پارچه ضخيم كه در مچ تنگ مي‌شود و داري تزيينات است استفاده مي‌كنند، لباس مردان اين منطقه نيز معمولا پيراهن‌هاي سفيد و بلند مي‌پوشند كه به دليل گرماي جنوب بسيار كارآمد است.

لباس محلي كردي

كردها با توجه به منطقه خاصي كه زندگي مي‌كنند، تنوع لباس متفاوتي دارند. مردان كرد شلوارهايي كه از بالا گشاد و در مچ تنگ مي شود را همراه با ژاكت مي پوشند. زنان كرد پيراهن‌هايي بلند همراه با جليقه‌اي بر روي پيراهن مي‌پوشند.

لباس محلي خراسان بزرگ

استان خراسان وسعت بزرگي دارد از همين رو داراي اقوام متفاوتي از جمله كرمانج، تركمن، تربت جام و بسياري ديگر است. مردان در خراسان شمالي لباس‌هايي در رنگ قرمز همراه با نيم تنه‌ هاي پشمي همراه با پاپوش و كمربند مي‌پوشند. در خراسان جنوبي لباس‌هايي از جنس كرباس سفيد كه تشكيل شده از نيم تنه، گيوه و منديل يا همان دستار سفيد دور سر مي‌پوشند. زنان خراساني دامن‌هايي چين دار و گشاد همراه با جليقه مخملي مي‌پوشند.

تعداد صفحات : 1

درباره ما
موضوعات
آمار سایت
 • کل مطالب : 13
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 30
 • تعداد اعضا : 1
 • بازدید امروز : 37
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 7224
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 15143
 • بازدید ماه : 101582
 • بازدید سال : 822889
 • بازدید کلی : 1977201
 • <
  پیوندهای روزانه
  آرشیو
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  کدهای اختصاصی